Testy DNA – Identyfikacja

 

W naszej Hodowli Australijskich Labradoodle dokonujemy testów DNA dla każdego szczeniaka.

Testy DNA to istotna sprawa, dzięki nim dowiadujecie się Państwo czy wasz szczeniak pochodzi od deklarowanej matki i deklarowanego ojca.

Czy rzeczywiście to takie ważne? Tak, chcecie mieć Państwo pewność czy tak jest na pewno.

Wiele lat pracy otworzyło mi oczy na świat hodowli oraz hodowców psów rasowych ogółem i dopóki ktoś nie przedłoży mi odpowiednich papierów przed nos, kieruję się zasadą ograniczonego zaufania.

Nie raz widziałam, słyszałam i nie mogłam wyjść z szoku, jakie intrygi potrafią wymyślać hodowcy. Ale można powiedzieć, że organizacja, nie wprowadzając odpowiedniej kontroli daje na to ciche przyzwolenie. Uważam, że każda szanująca się organizacja powinna nakładać obowiązek wykonywania testów DNA na wszystkich szczeniakach, niezależnie od tego czy to szczeniaki hodowlane czy na „kolanka”.

Testy DNA szczeniąt Australijskich Labradoodle wykonujemy w holenderskim laboratorium Dr. van Haeringen Laboratorium B.V. (VHL) . Każdy Labradoodle rejestrowany w Alfa-Europe posiada tam swój unikatowy numer VHL. Laboratorium, po otrzymaniu próbki śliny lub krwi naszego szczeniaka, jest w stanie odtworzyć całe drzewo genealogiczne danej linii.

Jeżeli wszystko się zgadza, organizacja otrzymuje taką informację i tworzy rodowód dla danego szczeniaka. Brak zgodności pochodzenia szczeniąt jest jednoznaczny z wykluczeniem z organizacji.

pl_PL