Kodeks etyczny

Australijskimi Labradoodlami zajmuję się już 16 lat. Czas, jak wiadomo weryfikuje poglądy, modyfikuje plany:)

Niełatwo przecierać ścieżki, ale miałam dobrych mentorów. Przez te wszystkie lata wiele się nauczyłam, choć moje początkowe założenia pozostały bez zmian. Kodeks Etyczny, do którego zobowiązałam się 16 lat temu wciąż jest taki sam.

Dzisiaj:

  1. Kontynuuje program zgodnie z założeniami twórcy rasy, w zakresie promowania Australijskiego Labradoodle jako psa pracującego, przyjaznego alergikom.
  2. Dbam o zdrowie zarówno swoich psów jak i szczeniąt, świadomie nie dopuszczając do rozrodu psów, których zdrowie budzi wątpliwości. Przeprowadzam testy zdrowotne swoich psów hodowlanych.
  3. Posiadam tyle psów, na ile jest w stanie ogarnąć moje “mieszkanie”, tak aby warunki dla wszystkich były komfortowe. Nie trzymam psów w klatkach, są one pełnoprawnymi członkami rodziny. Na co dzień uczestniczę z nimi w różnego rodzaju szkoleniach. 
  4. Socjalizuję szczenięta według odpowiednio skonstruowanego planu socjalizacyjnego.
  5. Przeprowadzam staranną selekcję nowych właścicieli dla moich szczeniąt.
  6. Dobieram szczenięta do rodzin uwzględniając ich indywidualne potrzeby w zakresie temperamentu oraz użytkowości.
  7. Wyposażam każdego szczeniaka w gwarancję zdrowia na wady genetyczne.
  8. Cały czas zdobywam nową wiedzę w zakresie behawioru zwierząt towarzyszących, biorąc udział w licznych seminariach i warsztatach.Moja hodowla Labradoodle jest zarejestrowana w Organizacji zrzeszającej Australijskie Labradoodle ALFA-Europe.

 

 

pl_PL