Australijskie Labradoodle i ich dieta

 

Czym karmić Australijskie Labradoodle?

 

W mojej hodowli karmię psy wyłącznie karmami suchymi dobrych producentów. Każde szczenię opuszczające mój dom dostaje duży worek Karmy Acana Heritage Puppy, który starcza na około 2 miesiące.
Żywienie szczeniąt ma bardzo ważny wpływ na prawidłowy ich rozwój, zdrowie i dobrą kondycję. Wierzymy, że dostarczając dużą żywieniową wyprawkę, rodziny będą kontynuowały żywienie tą samą karmą w przyszłości.

 

Jakieś alternatywy żywieniowe?

 

Znane jest kilka sposobów żywienia psów:

– Ostatnio popularny BARF
– Jedzenie gotowane przygotowywane przez właściciela

W obu przypadkach ważne jest, aby wszystkie składniki pokarmowe były odpowiednio dobrane do wieku, wagi, aktywności psa, oraz były w odpowiedniej proporcji względem siebie (na przykład odpowiedni stosunek wapnia do fosforu). Jest to wyzwanie, któremu zwykłemu właścicielowi jest po prosto ciężko sprostać.

Przy stosowaniu takiej diety należy pamiętać o regularnych badaniach krwi na poziom poszczególnych mikroelementów w organizmie. Nie jestem przeciwna takiemu żywieniu, o ile jest odpowiednio zbilansowane ALE, nigdy nie polecam rodzinom wprowadzać takiej diety, do momentu ukończenia pierwszych 14 miesięcy przez psa.

 

Dlaczego?

 

W pierwszym okresie życia chcemy mieć pewność czy dostarczamy naszemu szczeniakowi Labradoodle wszystkich niezbędnych mikroelementów do rozwoju kości. Zarówno ich niedobór jak i nadmiar może wyrządzić wiele szkód w młodym, rozwijającym się kośćcu. Szkody, które mogą być nie do odwrócenia.

 

Czy mogę dawać smaczki swojemu psu?

 

Owszem, ale najlepiej naturalne, nie te ze sklepu, w których jest mnóstwo chemii. Możecie podawać ugotowaną marchew, jabłko, ogórka kiszonego, suszoną wołowinę, jaja, gotowanego indyka. Wszystko pokrojone w małe kosteczki. PAMIĘTAJ! Smaczków nigdy nie powinno być więcej jak 10%-20% wagi dziennej porcji karmy. Inaczej dietę zaburzymy, a nasz pies po prostu będzie czekał na smaczki, odmówi swojej karmy a my będziemy na przegranej pozycji.

pl_PL